21.03.2021r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.03.2021 r.

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. Dziękuję mieszkańcom z Rytomoczydeł za posprzątanie kościoła. W tym roku sponsorem paschału jest pani Wiesława Podlipska. Ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyły Brzezinki 320 i Krześniaków 530 zł. Rytomoczydła 260 zł. Dziękuję.

3. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele ok. godz. 10:00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach w reżimie epidemicznym.

4. We  wtorek msza wypominkowa w reżimie epidemicznym

5. W środę, 24 marca przypada Dzień Pamięci za Misjonarzy – Wiary i Męczenników. Odbędzie się Msza za sponsorów i darczyńców naszego kościoła w reżimie epidemicznym.

6. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Tego dnia rozpoczynamy rekolekcję wielkopostne w reżimie epidemicznym. Wygłosi je ks. Bogusław Jankowski.

7. W czwartek o 1600 i 1700. Piątek 1600 i 1800 i sobotę 1600 i 1800 nauki z Mszą Świetą.

8. Okazja do Spowiedzi Św. w sobotę  – od godz: 1530 do godz: 1800 w reżimie epidemicznym.

9. Przyszła niedziela, 28 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

10 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.