21.08.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2022 r.

W minioną środę gościliśmy Pielgrzymkę Pomocników Matki Bożej. Serdecznie dziękuję za  gościnne ugoszczenie pielgrzymów zarówno przed kościołem i jak na plebanii. Za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów Annie Madej, Leonii Gizka, Mariannie Kozoń, Sylwestrowi i Justynie Kozoń wraz z córkami, Danucie Bagnickiej, Wiesławowi i Halinie Fruba, Danucie Tomala, Andżelice i Rafałowi Krzyżanowskim, Bernadecie Sobczak, Nadi Kovalchuk, Jolancie Zaręba wraz z synową, Annie Przybylskiej, Stanisławie Róg, P. Nowakowskiej i P. Boronowicz.

Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

 W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w sobotę 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.