21.11.2021r.

Uroczystość Chrystusa Króla – 21.11.2021 r.

(XXXIV Niedziela Zwykła)

1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

2. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Po Mszy Św. o godz: 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty  w dni powszednie o godz.: 17:00.

4. Od poniedziałku będzie otwarty nowy kalendarz intencji na rok 2022, można zamawiać intencje po każdej mszy św. każdego dnia. Intencje można również zamawiać przez telefon.

5. Za tydzień ofiarę, którą złożymy na tacę przeznaczymy  na Seminarium Duchowne w Warszawie.

6.  Adwentowy Dzień Skupienia i Spowiedzi w tym roku odbędzie się w sobotę 18 grudnia. O opiekę nad plebanią w tym dniu i przygotowanie posiłków dla księży spowiedników proszę Parafian z Gołębiowa. O wystrój świąteczny i ubranie choinek proszę w tym roku Parafian z Krześniakowa przy drodze do Warki.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.