22.11.2020r.

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla – 22.11.2020 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok kościelny. Po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Odmówimy też Akt Poświęcania Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu w to święto, można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
  2. Podczas mszy św. o godz. 12.00,  podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony naszych sadów i pól, za uchronienie od kataklizmów i złych skutków anomalii pogodowych. Pamiętajmy, abyśmy nie tylko błagali Boga o błogosławieństwo, pomyślność, ochronę i ratunek ale pamiętajmy też Panu Bogu też za wszystko uczciwie dziękować!
  3. Serdecznie dziękuję Parafianom z Brzezinek,  Gołębiowa, Krześniakowa, Nowej Wsi,  Rytomoczydeł za wystrój ołtarza.
  4. Przyszła niedziela rozpoczyna Okres Adwentu.
  5. Bliżej świąt, będzie stworzona możliwość spowiedzi świątecznej ale sposób jej organizacji podam w dalszym terminie. W zależności od sytuacji epidemicznej.
  6. Od dzisiaj można już nabywać OPŁATEK wigilijny. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak zwykle na naszą Parafię. Proszę zabierać od razu opłatki dla rodziny i sąsiadów. Przy małym limicie wiernych wiele osób nie może dotrzeć do kościoła. Ofiarę za opłatki, za siebie czy sąsiadów lub rodzinę można będzie przekazać w dowolny sposób, nawet w późniejszym terminie.