22 grudnia 2019r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

22 grudnia 2019r.

  1. Wczoraj przeżyliśmy adwentowy dzień skupienia. Dziękuję wszystkim którzy pomogli przyjąć naszych gości : księży rekolekcjonistę i spowiedników . Dziękuje za ciasta, sok, pierogi. Za pomoc w kuchni, pomocne dłonie pań Hannie, Danucie, Renacie.
  2. Dziękuje Pani Karolinie i mamom dzieci I komunijnym z złożenie, ubranie szopki. Dziękuje państwu  Rafałowi i Angelice za pokierowanie pracownikami którzy ścieli i oprawili choinki a rodzicom za gwiazdy betlejemskie (Wilczomlecz nadobny, Poinsettia Euphorbia)
  3. W wtorek, 24 grudnia przeżywać będziemy najwspanialszy dla wszystkich wierzących dzień i wieczór roku –  Wigilię świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną oprawę Wigilii: przed rozpoczęciem wieczerzy należy odczytać z Ewangelii św. Łukasza fragment opisujący narodzenie Chrystusa, odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, odśpiewać kolędę, a łamiąc się poświęconym chlebem, czyli opłatkiem, złóżmy sobie życzenia. Zachowajmy postny charakter potraw i nie stawiajmy na stole alkoholu!
  4. „Pasterka” tradycyjnie będzie sprawowana o 2200 .
  5. W sam dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. będą według porządku niedzielnego. Taca w drugi dzień świąt zbierana jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  6. W zakrystii  możemy zaopatrzyć się jeszcze w opłatki.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.