23.07.2023r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2023 r.

1. Serdecznie dziękuję za sprzątnięcie kościoła. W miesiącach wakacyjnych sprząta Nowa Wieś przy straży.

2. Dzisiaj przypada, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla papież Franciszek w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

3.  Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy.  Ewentualne ofiary zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

4.