24.12.2023r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2023 r.

1. Bardzo się cieszę z dobrego przebiegu wczorajszego Adwentowego dnia skupienia i spowiedzi. Cieszę się, że tak liczna grupa parafian skorzystała z sakramentu pokuty odbywając spowiedź przedświąteczną. Pomagało nam 4 spowiedników, proboszczów i wikariuszy z parafii, z naszego dekanatu. Dziękuję parafianom za cierpliwość w oczekiwaniu na spowiedź. Opiekę nad plebanią i gośćmi Parafii: rekolekcjonistą i księżmi spowiednikami, sprawowali tym razem Parafianie z Nowej Wsi Instytut. Nasi goście zostali dobrze nakarmieni i ugoszczeni i wyjechali z dobrymi wspomnieniami. Mam nadzieje, że chętnie będą przyjeżdżali nam pomagać w przyszłości.

2 To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia  Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Niech towarzyszy jej lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka w naszym kościele o godz: 2200. W  dzień Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 9 00 i 1200. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz.: 900 i 1200.

4. Na piątek w oktawie świąt Bożego Narodzenia ordynariusz naszej archidiecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Św. o godz. 12:00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W kolejny poniedziałek, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane o godz: 900 i 1200. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

7. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże.

8.

– 27 grudnia środa, od godz: 9:00    Gołębiów