II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024 r.

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dziś po Mszy o godzinie 9:00 Gorzkie Żale, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Dzisiejsza ofiara, którą złożymy do puszki przeznaczona jest na Dzieła pomocy misjonarzom.

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16:40

6. W sobotę, o godz.: 8.00nabożeństwo z racji I soboty miesiąca

7. Nasze Rekolekcje Wielkopostne odbędą się za 3 tygodnie, 16 marca. Rekolekcje poprowadzi, znany nam już z Adwentowego Dnia Skupienia ks. Przemysław Bogusz. Księża spowiednicy przyjadą do nas na spowiedź rekolekcyjną. Jak już wspominałem, w tym roku, bardzo proszę Parafian z Nowej Wsi Instytut o pomoc w gościnnym przyjęciu księdza rekolekcjonisty i księży spowiedników, którzy są gośćmi honorowymi całej Parafii.

8. Dziękuję za  dwa sprzątania w miesiącu lutym mieszkańcom z Brzezinek.

9. Za tydzień  po Mszach Świętych będzie można nabyć ciasta. W ten sposób dzieci ze scholii chcą wspomóc się ofiarami na wyjazd do Łodzi który będzie miał miejsce w marcu.

10.