25.10.2020r.

XXX Niedziela Zwykła

  – 25.10.2020 r.

  1. -Dziękuję za sprzątnięcie kościoła, w listopadzie proszę o sprzątanie mieszkańców z bloków nauczycielskich 
  2. -Wobec dalszego pogorszenia sytuacji epidemicznej – od wczoraj, od soboty 24.10.2020, limit liczby wiernych w kościele wynosi ok. 50 osób. Pierwszeństwo mają osoby z rodziny zamawiającej daną mszę św.
  3. -Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie pobytu w kościele. Tylko ksiądz jest zwolniony z tego obowiązku i to tylko w czasie sprawowania obrzędów liturgicznych. Przebywając w kościele starajmy się zachować również bezpieczną odległość od pozostałych
  4. -Wszystkie zamówione msze św. odprawiane są zgodnie z kalendarzem intencji, nawet przy nieobecności rodziny zamawiającej. W takiej sytuacji proszę tylko podać mi wcześniej tekst intencji w której będę się modlił. Ofiarę za mszę św. można przesłać na konto bankowe lub z kartką informacyjną wrzucić do skrzynki pocztowej na ogrodzeniu plebanii.
  5. -Osoby, które nie będą mogły przyjść na msze św. w niedziele proszę o przekazywanie ofiar na tacę przelewem na konto Dziękuję wszystkim za okazywaną już wcześniej w ten sposób troskę o Parafię, i tym którzy teraz zamierzają to kontynuować. Pomimo epidemii wszystkie stałe opłaty Parafia musi normalnie opłacać.  
  6. -W dzień 1 listopada w kościele będą odprawione trzy msze św. wg porządku niedzielnego. Po trzeciej mszy św. o godz. 12.00 odczytane zostaną wszystkie wypominki. I modlitwa taka jak podczas procesji  na cmentarzu. 
  7. -Wypominki przyjmuję po każdej mszy św. Nie będę przyjmował wypominków na cmentarzu 1 listopada. W tej sytuacji kartki z czytelnie napisanymi wypominkami można też wrzucać do skrzynki pocztowej na ogrodzeniu plebanii. Wypominki można też zgłaszać telefonicznie a ofiarę przekazać na konto parafialne z dopiskiem „WYPOMINKI”. 
  8. -W okresie epidemii możliwość uzyskiwania odpustu za zmarłych przez modlitwę na cmentarzu z dni od 1 do 8 listopada została rozszerzona na cały miesiąc listopad. Odpust mogą uzyskać osoby w stanie łaski uświęcającej, które postanowią przyjąć komunię św. przy najbliższej okazji, nie mają przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pomodlą się też w intencjach, które ma w sercu Papież. Osoby, które z powodu choroby nie mogą wychodzić z domu mogą uzyskać odpust za zmarłych obok modlitwy ofiarowując w intencji zmarłych swoje cierpienia wynikające z choroby. 
  9. -Nabożeństwa Różańcowe w tym tygodniu w dni powszednie odprawiane będą bezpośrednio po mszy św. o godz. 16.00. Wobec rosnącego zagrożenia epidemicznego na końcu każdego Nabożeństwa Różańcowego odmawiamy specjalną modlitwę o zatrzymanie epidemii i śpiewamy Suplikacje. Dziś, w niedzielę, Nabożeństwo Różańcowe, po mszy św. o godz. 9.00,  
  10. Można  zamawiać intencję mszalne na nowy rok 2021.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.