26.05.2024

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26.05.2024 r.

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. W PONIEDZIAŁEK zapraszam na plebanie o godzinie 19,30 osoby przygotowujące ołtarze na Boże Ciało.     W środę, o godz: 17:30 próba sypania kwiatów dla dziewczynek.

3. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. Msze Święte o godzinie 9:00. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 11:00 która będzie odprawiona na posesji Państwa Regulskich.

4. PIERWSZY OŁTARZ PRZY BRAMIE PAŃSTWA KOZON UBIERA KRZEŚNIAKÓW

DRUGI PRZY BRAMIE PAŃSTWA DURAJCZYK, UBIERAJĄ GOŁĘBIÓW I RYTOMOCZYDŁA

TRZECI PRZY BRAMIE PAŃSTWA KWIATKOWSKICH UBIERAJĄ BRZEZINKI

I CZWARTY PRZY POSESJI PAŃSTWA SOBIESKICH . UBIERA NOWA WIEŚ

5. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

6. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Proszę o asystę Straży do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które przyjęły I Komunię Św., poczty sztandarowe

7.. Od piątku w Oktawie Bożego Ciała codzienną Eucharystię z nieszporami o Najświętszym Sakramencie .

8. Ks. Kardynał udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych na piątek, 31 maja 2024 r.

9. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W pierwszą sobotę miesiąca Msza o godzinie 8 wraz z różańcem. W sobotę wspominamy Międzynarodowy Dzień Dziecka.

11.  Dziękuje za sprzątanie kościoła przez mieszkańców Krześniakowa w miesiącu maju : Danucie Bagnickiej, Halinie Fruba, Monice Stolarskiej, Bożenie Szczepaniak, i Justynie Kozoń .

Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz zmarłych Parafian.