26.06.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022 r.

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna). Serdecznie dziękuję Parafianom z Nowej Wsi przy drodze  za sprzątnięcie kościoła,

Szczególne podziękowania wyrażam Panu Arkadiuszowi Czupryniakowi za oczyszczenie, otynkowanie i pomalowanie kawałkowa sufitu w kościele.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie.

3.Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz.  17:30 – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16:30 do godz: 16:45. Po Mszy Św wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania .

5. W sobotę, o godz: 8:00 nabożeństwo różańcowe z racji I soboty miesiąca.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.