26.09.2021r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.09.2021 r.

1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z Nowej Wsi Instytut za sprzątnięcie kościoła i za ubranie kościoła świeżymi kwiatami. . O sprzątnięcie kościoła na następną niedzielę proszę kolejnych mieszkańców wg grafiku  który można znaleźć w gablocie przed kościołem.

od 4.09 do 18. 09. sprzątają kościół mieszkańcy z bloku 38/31

Od 20.09 do 2 .10 sprzątają kościół mieszkańcy z bloku 38/25

Od 4.10 do 16.10 sprzątają kościół mieszkańcy z bloku 38/30

Od 18.10 do 30.10 sprzątają kościół mieszkańcy z domów w instytucie w Nowej Wsi.

2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

3. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16:30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

4. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16:00

5. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

6. W przyszłą niedzielę po pierwszej Mszy Świętej nabożeństwo różańcowe.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli