27.03.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27.03.2022 r.

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Gorzkie żale po Mszy Świętej o godz. 9:00. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17:30.
  4. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16:30
  5. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. nabożeństwo z racji I soboty miesiąca o godz. 8.00
  6. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  7. W poniedziałek 28 marca, po Mszy Św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  8. Od 3 do 5 kwietnia odbędą się rekolekcje wielkopostne Parafialne nauki dla dorosłych a dla Szkół Podstawowej i CKZiU od 4 kwietnia do 6 kwietnia. Rekolekcje będzie głosił Ks. Jerzy Wilk kamilianin wieloletni misjonarz między innymi na Madagaskarze Spowiedź we wtorek. Księży spowiedników podejmujemy posiłkami na plebanii. Posiłki w tym czasie poproszę o przygotowanie jeszcze Parafian z Gołębiowa. Bardzo im za to jestem wdzięczny.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom z Rytomoczydeł. W kwietniu sprzątają mieszkańcy z Krześniakowa przy drodze do Warki.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu. 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.