27.11.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022 r.

  1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
  2. W dni powszednie Adwentu o godz. 17:00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.
  3. We wtorek, za tydzień po Mszy Św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej- Sołtysów
  4. W środę, 30 listopada obchodzimy Święto Św. Andrzeja Apostoła.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16:30.  Następnie spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  6. Od dzisiaj można już nabywać OPŁATEK wigilijny. Opłatki są wyłożone w zakrystii.
  7. Jest już otwarty nowy kalendarz intencji na rok 2023, można zamawiać intencje po każdej mszy św. każdego dnia. Intencje można również zamawiać przez telefon.
  8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Warszawie.
  9. Adwentowy Dzień Skupienia i Spowiedzi w tym roku odbędzie,  jak zwykle, się w sobotę 17 grudnia. O opiekę nad plebanią w tym dniu i roku kościelnym, przygotowanie posiłków dla księży spowiedników proszę Parafian z Rytomoczydeł. O wystrój świąteczny i ubranie choinek proszę w tym roku Parafian z Nowej Wsi. Przy drodze do Wrociszewa.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.