29.10.2023r

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2023 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, dziś różaniec po Mszy świętej o godzinie 900 a tygodniu o 1630.

2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to wolny dzień od pracy, tym bardziej mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msza Św.900. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. W związku ze zbliżającym się Dniem Zadusznym, na stoliku pod filarem rozłożone są kartki do wpisywania wypominków.

3. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach. Zwróćmy szczególną uwagę na dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś nieszczęścia.

4. Zaś w czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. Msza św. o godz: 1700, a po niej procesja żałobna w Kościele.  Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele w piątek od godz: 1630. W sobotę msza święta o godzinie 800 po niej różaniec.