30.01.2021

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31.01.2021 r.

1.Serdecznie dziękuję za sprzątnięcie kościoła, odgarnianie śniegu z  dróg dojścia przez cały miesiąc styczeń mieszkańcom z Gołębiowa. Bez waszej pomocy było by trudno nie doszlibyśmy do kościoła.

O sprzątnięcie  kościoła, odgarnianie śniegu, na następną niedzielę i cały luty proszę Zespoły z Brzezinek. Klucze można będzie odebrać od Pani Janeczki po wcześniejszym uzgodnieniu.

2.W najbliższy wtorek, 2 lutego, jest Święto Matki Bożej Gromnicznej czyli Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie świec odbędzie się po mszy św.

W głębokiej wierze naszych przodków Matka Boża Gromniczna chroniła nas zawsze od nieszczęść. „Zapalona Gromnica” to znak, naszej wiary, że „żaden grom nic nie może nam zaszkodzić”, gdyż ufamy samemu Bogu. W naszych czasach też bardzo potrzebujemy takiej opieki i w ten dzień powierzmy Bożej Opatrzności, przez orędownictwo Matki Bożej, bezpieczeństwo nas samych oraz naszych domów i gospodarstw zagrożonych przez skutki tak częstych w ostatnich latach kataklizmów lub anomalii pogodowych oraz zdrowie nas i naszych rodzin w tym tak trudnym czasie epidemii. Na każdej mszy św., z zapalonymi świecami odśpiewamy suplikacje „Święty Boże”.

Święto Matki Bożej Gromnicznej kończy już tradycyjny obchód okresu Bożego Narodzenia. Skończymy śpiewać kolędy i rozbierzemy choinki. O rozebranie naszych pięknych, tegorocznych dekoracji świątecznych w  kościele, prosimy Parafian z Krześniakowa przy drodze do Wrociszewa.

3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek od godz: 15:30 do godz: 16:00

5. W sobotę, o godz: 8:00 Nabożeństwo Różańcowe z racji I soboty miesiąca.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.