30.05.2021r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30.05.2021 r.

1. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza Parafianka: śp. Maria Wasiak z Nowej Wsi. Pogrzeb odbył się w środę. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
  2. Serdecznie dziękuję  ostatniemu już, Zespołowi z Krześniakowa, za sprzątnięcie kościoła, i skoszenie trawy wokół kościoła. O sprzątnięcie kościoła na Boże ciało zatroszczą się Rodzicie Dzieci Rocznicowych. A dalej w miesiącu czerwcu sprzątają mieszkańcy z Nowej Wsi przy drodze do kościoła.
  3. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. Ta uroczystość kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  4. Jutro, w poniedziałek odprawimy ostatnie już Nabożeństwo Majowe. Od wtorku zapraszam na Nabożeństwa Czerwcowe. Nabożeństwa w dzień powszedni są odprawiane w kościele, po mszy św. wieczornej czyli ok godz. 17.30. W niedzielę nabożeństwo jest po mszy św. o godz. 9.00.
  5. W tym roku, jak i w latach ubiegłych,  w Boże Ciało Msze o godzinie 9.00 i 11.00 główna msza św. wraz z uroczystym przeniesieniem Pana Jezusa, rozpocznie się – o godz. 11.00. Podczas tej mszy świętej będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  6.  Z powodu trwającej epidemii ciągle jeszcze nie możemy zorganizować normalnej, dużej procesji po ulicach Nowej Wsi. W obecnej sytuacji, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, procesję znów zastąpimy uroczystym przeniesieniem przez księdza proboszcza Najświętszego Sakramentu wokół kościoła. Ołtarze będą tak jak w tamtym roku wokół kościoła. Przenosząc Pana Jezusa proboszcz zatrzyma się w 4 miejscach ołtarzach , aby odczytać stosowne fragmenty Ewangelii i poprowadzić modlitwy. Ostatni przystanek i uroczyste błogosławieństwo odbędzie się przy drzwiach głównych kościoła.
  7. Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Msza św. w intencji naszych zmarłych  o godz. 18.00
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.