31.10.2021r

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

31.10.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go. Po Mszy św. o godz: 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Te deum”.

2. Jutro, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze Św. będą sprawowane według porządku 9.00 ,11.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Na  Mszy o 11.00 kazanie i procesja żałobna tak jak na cmentarzu.

3. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi.

4. We wtorek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Msza św. o godz: 17:00, a po niej procesja żałobna w Kościele. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach. Zwróćmy szczególną uwagę na dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś nieszczęścia. Wieczorem pamiętajmy o elementach odblaskowych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele w piątek od godz: 16:30 W sobotę Msza święta o 8.00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.