7.02.2021r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

07.02.2021 r.

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Brzezinek

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie udzielony Sakrament Chorych zbiorowo.

4. Oprócz wspomnienia Matki Bożej z Lourdes obchodzić będziemy tłusty czwartek. A za tydzień w Środę „Środa Popielcowa” zaczynająca Wielki Post. Przewidując dużą ilość wiernych w kościele i chcąc zachować przepisy epidemiczne, oprócz w tym dniu Mszy o godzinie 16 00 będzie druga Msza o godzinie 17.00 .

5.Zapowiedzi:  Młodzi chcący zawrzeć sakramentalny związek małżeński:                          Przemysław Strzelczyk kawaler i Jagoda Agnieszka Jędrzejewska panna, oboje z naszej parafii. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zawarcia tego małżeństwa jest zobowiązany do poinformowania urzędu parafialnego. Młodych polecam waszej  modlitwie.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Z okazji trwającego Roku św. Józefa redakcja Gościa Niedzielnego przygotowuje specjalne, okolicznościowe wydanie Gościa Niedzielnego Extra, które będzie poświęcone w całości sw. Józefowi opiekunowie sw rodziny. Zamówienia w zakrystii, koszt 9 zł.

7. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.