02.01.2022r.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

02.01.2022 r.

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

2  Zmarł nasz Parafianin: śp. Zbigniew Nowakowski z Nowej Wsi. Pogrzeb odbędzie się w wtorek o 11.00. Zmarłego polećmy miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

3.Dziękuję  Zespołom z Nowej Wsi( bloki nauczycielskie), za sprzątnięcie  kościoła w  listopadzie i grudniu. W styczniu poproszę o dbanie o kościół mieszkańców z Gołębiowa.

4. Nie organizujemy w tym roku 2022 tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich rodzin w bożonarodzeniowym okresie. Wizytę duszpasterską przenosimy na czas, kiedy pozwolą na to lepsze warunki sanitarne” Proponuję wspólną modlitwę – spotkania kolędowe: Msza w intencji mieszkańców o godzinie 1800

– 7 stycznia – Brzezinki

– 8 stycznia – Krześniaków ( cały )

– 10 stycznia – Gołębiów i Rytomoczydła

– 14 stycznia – Nową Wieś -koło straży

– 15 stycznia – Nową Wieś przy drodze do Warki i koło kościoła

– 22 stycznia – Nowa Wieś  wszystkie bloki  i domki w instytucie

5. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Zapraszamy na Msze Święte o godz: 900 , 1100 ,1200. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

6. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

7. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz: 17:30

8.. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.