03.04.2022r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.04.2022 r.

• Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  • Dzisiejsza niedziela rozpoczynamy rekolekcje parafialne.

PLAN REKOLEKCJI w PARAFII ŚWIĘTEGO IZYDORA ORACZA NOWA WIEŚ

NIEDZIELA(03.04.2022.)

09.00.  Msza św. i Nauka Ogólna

11.00. Msza św. i Nauka Ogólna

12.00. Msza św. i Nauka Ogólna

PONIEDZIAŁEK (04.04.2022.)

09.00. Rekolekcję dla CKZIU

10.00. Rekolekcje Szkoła Podstawowa 1-3

11.00. Rekolekcje Szkoła Podstawowa 4-8 (Nauka i Wystawienie Najświętszego Sakramentu z Rachunkiem Spowiedzi)

17.00.  – Msza św. i Nauka Ogólna

18.00.Nauka Stanowa dla: Dorosłych i Małżonków

– Po Nauce Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Rachunek Sumienia

WTOREK (05.04.2022.)

8.50 SPOWIEDZ

09.00.  – Rekolekcję dla CKZIU

10.00. Rekolekcje Szkoła Podstawowa 1-3

11.00 SPOWIEDZ

11,30 Rekolekcje Szkoła Podstawowa 4-8

16,30 SPOWIEDZ

17.00.  – Msza św. i Nauka Ogólna

ŚRODA (06.04.2022.)

10.30. Msza św. i Nauka dla całej Szkoły Podstawowej

12.30. Msza : Rekolekcję dla CKZIU

Taca zbierana w czasie rekolekcji, przeznaczona jest na odbudowę centrum misyjnego na Madagaskarze (po niszczycielskich tajfunach które przeszły w tym roku w lutym).

• Nabożeństwo gorzkich żali po Mszy Świętej o godz. 9:00.
  • W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17:30.
  • W sobotę  9 kwietnia prosiłbym Panów i tych, którzy mogą i chcą, o pomoc przy uporządkowaniu placu przykościelnego.
  • Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Liturgia Niedzieli Palmowej z procesją rozpocznie się o godz: 12:00. Po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm uroczystą procesją rozpocznie się Liturgia Mszy św. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do zrobienia palm na procesję.
  • Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym
  • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze
  • Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa uzbieraliśmy od:
    • mieszkańców z Brzezinek 270 zł
    • mieszkańców z Krześniakowa 665 zł ,
    • mieszkańców z Rytomoczydeł 292 zł
    • mieszkańców z Nowej Wsi 500zł
    • mieszkańców z Gołębiowa 400 zł. Niech Pan Jezus Wam błogosławi za każdą ofiarę.
  • Rodzice dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zapraszają na Kiermasz Wielkanocny . Stroiki i inne ozdoby wielkanocne będzie można zakupić w najbliższą niedzielę 10. 04 po każdej Mszy Świętej przed kościołem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby naszej szkoły. Rada Rodziców
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.