03.10.2021r.

XXVII – Niedziela Zwykła – 3.10.2021 r.

Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

• Niestety w tym tygodniu nie był sprzątany kościół.
  • Dziękuję Pani Fruba za kwiaty do ołtarza
  • Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 16.30 a potem msza św. o godz. 17.00.
  • Zapraszam dzieci  z klas 3 w środę  na różaniec
  • W czwartek, wspomnienie Najśw Maryi Panny Różańcowej
  • W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest po mszy św. o godz. 9.00
  • W niedzielę za tydzień, będziemy przeżywali XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Jest to okazja do dziękczynienia Bogu za wspaniałego, świętego człowieka, jakim był Karol Wojtyła.
  • Dzień Papieski, jak co roku, zbieramy do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości mając nadzieję, że w ten sposób budujemy najpiękniejszy, żywy pomnik Papieża Polaka.
  • W związku ze zbliżającym się Dniem Zadusznym, na stoliku rozłożone są kartki do wpisywania wypominków. Wypominki przyjmuję w zakrystii – po każdej mszy św.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.