05 kwietnia 2020r

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

5  kwietnia  2020r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w godz.17.00 Masza Święta i możliwość spowiedzi św. W Wielki Czwartek tradycyjnie wieczorem każda wspólnota, nasza również, gromadzi się wokół Ołtarza na Mszy Wieczerzy Pańskiej, która rozpocznie się o 1700. Po Mszy św. nie będzie przeniesienia Pana Jezusa do ołtarza adoracji, zwanego „Ciemnicą”. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się również o 1700. Na zakończenie liturgii wielkopiątkowej przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, przy którym rozpocznie się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgie Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty będą odbywać się bez udziału wiernych. Zapraszamy do uczestnictwa w transmisjach telewizyjnych i radiowych.
  • W Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. W każdym domu dokonamy aktu modlitewnego poświęcenia pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst dostępny na stronie internetowej parafii lub już dziś na stoliku obok gazetki. Msza św. Rezurekcyjna tradycyjnie w Wielkanocny Poranek o g. 600 (tak jak na każdej Mszy św. obecnych może być tylko 5 osób). Będzie ona sprawowana w intencji wszystkich ofiarodawców na kwiaty do Grobu Pańskiego.  Po rezurekcji następna Msza św. będzie o godz. 930. Pozostała Msza św. o 1100,
  • Dziękuje mieszkańcom Rytomoczydeł i Nowej Wsi za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  • Dziękuje z sprzątanie w miesiącu marcu mieszkańcom Rytomoczydeł . W tym miesiącu poproszę mieszkańców Krześniakowa przy drodze do Warki o sprzątanie kościoła.