06.03.2022r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

06.03.2022 r.

• W piątek peregrynacja Obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski dobiegła końca. Niech Matka Boża wstawia się za nami i za naszą wspólnotą parafialną, przemienia i otwiera nasze serca, wyprasza u Boga wszystkie potrzebne łaski oraz pokój na świecie!
  • Serdeczne podziękowania kierujemy do: Beaty Gontarek oraz Anny Misiek za inicjatywę zorganizowania peregrynacji,  Łukasza Woźniak oraz Daniela Zygmunt za prowadzenie nabożeństw oraz modlitw, Pani Kościelnej Janiny, Marii Glet oraz Anety Ciężarek, za koordynowanie powitania oraz pożegnania Matki Bożej w naszej parafii,  Pani Ewie Storożyńskiej – pisarce za interesujący wykład oraz wprowadzenie nas w historię obrazu, chórowi parafialnemu, scholii, a także wszystkim tym, którzy śpiewem udoskonalili uroczystość. Wszystkich przybyłych parafian oraz gości, za waszą obecność oraz żarliwą modlitwę przed obliczem Matki Bożej, oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tej pięknej uroczystości w naszej parafii.

A tu relacja : https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Awi%C4%99tego-Izydora-Oracza-w-Nowej-Wsi-103294521637014/

• Dziękuję mieszkańcom Rytomoczydeł za posprzątanie kościoła
  • Ofiara, którą złożyliśmy dziś na tacę przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
  • Przy wejściu ustawiony jest krzyż do prywatnej adoracji.  Poproszę sołtysów, jak co roku o zebranie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Złożone ofiary przekażę Parafianom z Krześniakowa przy drodze do Warki, których w tym roku proszę o opiekę nad świątecznym wystrojem naszego kościoła.
  •  We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej
  • W piątek droga Krzyżowa po Mszy Św o 17.00 a Gorzkie Żale  w niedziele po Mszy Świętej o 9.00 Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego
  • Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.