06.06.21r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

06.06.2021 r.

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiamy w dzień powszedni po mszy św. wieczornej czyli ok godz. 17.30. W niedzielę nabożeństwo jest po mszy św. o godz. 9.00. W Uroczystość Bożego Ciała przeżyliśmy piękną adorację Pana Jezusa połączoną z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do 4 ołtarzy wokół kościoła. Była to dla nas okazja do głębokiej modlitwy, wyznania wiary, powierzenia się i naszych Rodzin i naszych spraw codziennych Panu Jezusowi oraz wielkiemu podziękowaniu Mu za wszelkie dobrodziejstwa. W tym roku szczególnie podziękowaliśmy za chronienie nas podczas wszechświatowej epidemii. Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim  uczestniczącym w  tym nabożeństwie Parafianom i gościom oraz tym, którzy pomogli mi w organizacji tego wydarzenia.

4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie – do czwartku. W czwartek, zakończenie oktawy, Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.

5. W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msza Święta o godzinie 17:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.