07.08.2022r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022 r.

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2.  Dnia 17 sierpnia, gościmy pielgrzymów z Praskiej Pielgrzymki Pomocników Matki Bożej. Pielgrzymi przybywają do nas ok godz. 17.30. Organizatorzy jak co roku bardzo proszą o przygotowanie dla pielgrzymów posiłku. Pątników będzie ok 150, księży 7. Pielgrzymi zatrzymają się w szkole podstawowej, księża na plebanii. Wszystkim Parafianom, którzy tak serdecznie co roku goszczą w naszej Parafii pielgrzymów z góry serdecznie dziękuje.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.