08.05.2022r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

08.05.2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Dzisiaj, grupa 15 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz: 12:00. Dzieci I – komunijne przeżywać będą „Biały Tydzień” podczas Mszy Św. od poniedziałku do soboty o godz: 18:00.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o godz: 9:00 dzieci z klasy IV przeżywać będą I rocznicę I Komunii Św. Spowiedź Św. dla dzieci w piątek o godz: 16:00.

5. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

6. W czwartek  o 19.00 próba kandydatów do bierzmowania a o 19.30 spowiedź

7. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

8. W sobotę, , 14 Maja będziemy obchodzić w parafii odpust parafialny. Tego dnia nasza młodzież przyjmie z rąk Ks. Biskupa Rafała Markowskiego sakrament bierzmowania

9. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00.  Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia