10.10.2021r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.10.2021 r.

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Niestety już drugi tydzień kościół nie jest sprzątnięty. Wygląda na to że będziemy musieli wynająć osobę do sprzątania.

3. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

4. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz: 12:00 poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Św.

5 Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 16:30 na nabożeństwo różańcowe. Szczególnie w środę zapraszam dzieci do wspólnego odmawiania różańca.  Cieszę się z bardzo licznego w tym roku udziału dzieci, ze wszystkich klas szkoły podstawowej Wielką radość sprawiacie Matce Bożej. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

6. . W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. O godz: 17 00 Msza Św. w intencji  zmarłych nauczycieli i pracowników naszych szkół.

7 W piątek, 15 października obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego.

8. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

10. W niedzielę o godzinie 17 00 będzie odprawiona Msza z kazaniem o Matce Bożej z Gwadelupy a następnie różaniec z nałożeniem płaszcza Matki Bożej z Gwadelupy. Dlatego wyjątkowo w tę niedziele  wspólny różaniec tylko popołudniu po tej Mszy.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.