11.07.2021r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.07.2021 r.

W ubiegłym tygodniu zmarła nasza Parafianka: śp. Sabina Dywan z Nowej Wsi. Pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Dziękuję młodej parze  Adamowi Lechańskiemu  i  Dominice Michalak i ich rodzinom za posprzątanie kościoła i skoszenie trawy przed kościołem

Od jutra zamierzam złożyć Wam Wizytę duszpasterską. Pamiętamy tegoroczną zimę kiedy wielu z nas chorowało na covid . Był to czas trudny wielu z was bało się przyjmować gości wychodzić z domów przychodzić do kościoła. Nie chciałem wówczas narażać nikogo na zarażenie przechodząc z domu do domu.

Jako wasz Proboszcz widzę potrzebę odwiedzenia Was w waszych domach , rozmowy z Wami. Czuje się w obowiązku aby mieć z Wami kontakt, lepiej Was poznać. Przez ostatni czas rzadziej się widzieliśmy w kościele. Chcę razem z Wami pomodlić się i pobłogosławić wasze rodziny i domy. Zacznę od Krześniakowa przy drodze do Wrociszewa w poniedziałek, wtorek Krześniaków przy drodze do Warki, środa Brzezinki, czwartek Rytomoczydła, piątek Gołębiów. Następny tydzień Nowa Wieś przy kościele wraz ze szkołą w poniedziałek , i wieś we wtorek. Instytut domki i bloki w środę. Proszę o kontakt przedstawicieli z tej części parafii. Zaczynam od godziny 900 . Było by wspaniale gdyby na chwilę zebrała się cała rodzina (nie ma szkoły) . Spotkania organizujmy raczej na dworze w altance czy pod drzewem w cieniu.

Narodowe Centrum Krwi zwraca się z gorącą prośbą o dzielenie się bezcennym darem – krwią – której nie można kupić ani wyprodukować. Dostrzeżenie i zrozumienie istoty bezinteresownego podzielenia się własną krwią z drugim człowiekiem, a także wrażliwość na potrzeby innych osób, ma wymierny wpływ na ratowanie pacjentów, dla których krew jest niezastąpionym lekiem. Narodowe Centrum Krwi zachęca wszystkich, którzy mogą,  do wstępowania w szeregi Krwiodawców.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.