11.10.2020 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

11.10.2020 r.

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i za wszelkie posługi liturgiczne w minionym tygodniu.
  2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30. Za odprawienie nabożeństwa różańcowego można zyskać odpust zupełny.
  3. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Jest to okazja do dziękczynienia Bogu za wspaniałego, świętego człowieka, jakim był Karol Wojtyła, który 42 lata temu, w dniu 16 października 1978 r., został wybrany na papieża. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Papieski Fundusz Stypendialny.
  4. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza dziś też na koncert Dnia Papieskiego, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17.30 Koncert będzie transmitowany w TVP 1.
  5. W środę, jest Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i wszystkich pracownikach naszych szkół, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, okazujmy wdzięczność za ich ciężką pracę i otaczajmy płynącą z serca gorącą modlitwą. Módlmy się też za naszych zmarłych nauczycieli i wychowawców oraz zmarłych pracowników naszych szkół, w których się uczyliśmy.
  6. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe, które można zabierać, aby na nich wypisywać zmarłych, których polecać będziemy Bogu we wspólnej modlitwie wypominkowej. Proszę o czytelne wypełnianie kartek. Karty z wypominkami składamy w zakrystii.
  7. Na stronie internetowej do pobrania zadanie dla dzieci i rodziców komunijnych i bierzmowanych.
  8. W ubiegłą niedzielę wichura po zakończeniu Nabożeństw, wyrwała  z naszej wierzy kościelnej drewniane żaluzje. Dziękujemy Panu Bogu za cud, że nie doszło do żadnej tragedii. Wczoraj w sobotę weszli na wierzę panowie Kamil Stańczyk i Grzegorz Nowak którzy obejrzeli i zabezpieczyli przed wypadaniem żaluzji. Bedzie potrzeba wymienienia popękanych elementów. Dziękuję za pomoc.
  • Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o mnie na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymałem.