13.03.2022r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13.03.2022

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiara, którą złożyliśmy dziś na tacę przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
  2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem
  3. Dziękuję mieszkańcom Rytomoczydeł za posprzątanie kościoła.
  4. Przy wejściu w głównej nawie, ustawiony jest krzyż do prywatnej adoracji.
  5. Poproszę sołtysów, jak co roku o zebranie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Złożone ofiary przekażę Parafianom z Krześniakowa przy drodze do Warki, których w tym roku proszę o opiekę nad świątecznym wystrojem naszego kościoła
  6. Rozpoczął się Okres Wielkiego Postu. W piątek droga Krzyżowa po Mszy Świętej o godz. 17.00 a Gorzkie Żale  w niedziele po Mszy Świętej o 9.00. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny
  7. Od 3 do 5 kwietnia odbędą się rekolekcje wielkopostne Parafialne a dla Szkół Podstawowej i CKZiU od 4 kwietnia do 6 kwietnia.
  8. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.