13.12.2020r.

III NIEDZIELA ADWENTU

13.12.2020 r.

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
  2. Dziś wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
  3. Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pomięci Narodowej, dotyczącej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności.” Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
  4. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
  5. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
  6. Wystrój świąteczny i ubranie choinek proszę w tym roku Parafian z Krześniakowa przy drodze do Wrociszewa. Z powodu warunków epidemicznych, wystrój świąteczny będzie bardzo minimalny i proszę o kontakt z proboszczem w tej sprawie, abyśmy razem podjęli odpowiednie decyzje
  7. Jeszcze są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża i mała –  oraz OPŁATEK wigilijny. Opłatki są wyłożone przed zakrystią. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak zwykle na naszą Parafię. Proszę zabierać od razu opłatki dla rodziny i sąsiadów. Przy małym limicie wiernych wiele osób nie może dotrzeć do kościoła. Ofiarę za opłatki, za siebie czy sąsiadów lub rodzinę można będzie przekazać w dowolny sposób, w późniejszym terminie.
  8. W sobotę 19 grudnia będzie okazja do spowiedzi przedświątecznej od godziny 830 i od godz. 1030 – półgodziny przed Mszami. Msze w tym dniu o godzinie 900 i 1100.  Są zaproszeni księża. Pamiętajmy to są goście  honorowi Parafii. Dyżur i  opiekę nad gośćmi honorowymi Parafii proszę Parafian z Brzezinek.  Dyżur ten obejmuje tylko wyżywienie spowiedników podczas rekolekcji w Adwencie i Wielkim Poście oraz przygotowanie obiadu dla księży gości na odpuście.
  9. W tym tygodniu nie będzie spowiedzi w Michalczewie ze względu na chorobę księdza.
  10. Są wolne intencje mszale.