14.05.2023r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

14.05.2023 r.

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. Dzisiaj, grupa 9 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz: 12:00. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi o godz: 11:45 przed Kościołem. Dzieci I – komunijne przeżywać będą „Biały Tydzień” podczas Mszy Św. od poniedziałku do piątku o godz: 17:00.

3. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”.

4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po mszy sw.  o godz. 17:00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

6. W czwartek przy kopcu upamiętniającym bitwę pod Gołębiowem będzie odprawiona Msza Święta polowa. ( 160 rocznica bitwy).

7. W sobotę 20 maja o godzinie 18.00 Msza Jubileuszowa 90-lecia powstania kapliczki Matki Bożej w Krześniakowie( przy kapliczce).

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

9.. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed nabożeństwem majowym jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.