14 kwietnia 2020

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

w czasie epidemii – 12.04.2020 r.

-Z okazji najważniejszych w roku Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Parafianom nadziei i ufności, że Pan Jezus Zmartwychwstały jest zwycięzcą wszelkiego zła, a nam daje siły, abyśmy razem z Nim zwyciężali. Życzę też wiele radości,pokoju , miłości i przyjaźni w te Święta, bo choć często w oddaleniu, jeszcze lepiej czujemy co nas łączy i co jest w życiu najważniejsze.

-Przypominam, że ze względu na stan epidemii w budynku naszego kościoła nie może przebywać w żadnych okolicznościach więcej niż 5 osób, nie licząc księdza. Pierwszeństwo mają osoby z rodziny zamawiającej daną mszę św.

-Pragnę serdecznie podziękowaćza przygotowanie Grobu Pana Jezusa, wystroju ołtarza na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz kompozycje kwiatowe na grobie. Dekoracja kwiatowa została zakupiona z pieniędzy złożonych na „Kwiaty do Grobu Pańskiego” za ten wystrój bardzo podziękować Pani Karolinie Wilewskiej. Dziękuje Państwu Krzyżanowskim za pomoc w zakupie kwiatów. Dziękuję Pani Grażynie Celejewskiej i Panu Grzegorzowi Kołnierzakowi za posprzątanie kościoła.

-Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. (W obecności tylko 5 osób).

-W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie ma postu od pokarmów mięsnych.