15.01.2023r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2023 r.

1. We wtorek zmarł nasz Parafianin: śp. Henryk Okrasa z Krześniakowa Pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłego polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

2. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękuję bardzo Parafianom za gościnne przyjęcie mnie podczas wizyt kolędowych w tym czasie, za wszystkie tak miłe spotkania i ciekawe rozmowy. Dziękuję za zapewnienie transportu i za przygotowane posiłki.

19 styczniaczwartekNOWA WIEŚ BLOK 70d wraz ze szkołą od 1600
20 styczniapiątekNOWA WIEŚ BLOK 70c od 1600

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.