15.05.2022r.

AOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCY

15.05.2022 r.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Dzisiaj, na Mszy Św. o godz: 9:00 dzieci z klasy IV przeżywać będą I rocznicę I Komunii Św. a wczoraj 19 młodzieży z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania . Dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do upiększenia naszej uroczystości parafialnej ODPUSTU. Dziękuję Pani Wioletcie Piekarniak za pomoc w ugoszczeniu naszych gości księdza Biskupa i księży z sąsiednich parafii z naszego dekanatu.

3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

4. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie po mszy św  o godz. 17:00 Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

6. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed nabożeństwem majowym jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.