16.01.2022r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16.01.2022 r.

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

1.1.Zmarł nasz parafianin z Gołębiowa Wojciech Uniecki. Pogrzeb w czwartek o godz. 11.00 Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. W piątek, o godz: 17:00  msza a po niej katecheza dla młodzieży klas VIII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

7. Dziękuję firmie z Warki JARDAM P. Damianowi Gajewskiemu za naprawienie ogrodzenia przed kościołem. (Wyprostowanie wgięć zrobionych przez  z głęboko parkujące  samochody) Dziękuje mieszkańcom z Gołębiowa za posprzątanie kościoła>.

8. Trwają spotkania kolędowe:

– 22 stycznia – Nowa Wieś  wszystkie bloki  i domki w instytucie

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.