19.12.2021r

IV NIEDZIELA ADWENTU

19.12.2021 r.

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2.    Bardzo się cieszę z dobrego przebiegu wczorajszego Adwentowego dnia skupienia i spowiedzi. Cieszę się, że tak liczna grupa parafian skorzystała z sakramentu pokuty odbywając spowiedź przedświąteczną. Pomagało nam 4 spowiedników, proboszczów i wikariuszy z parafii, z naszego dekanatu. Dziękuję parafianom za cierpliwość w oczekiwaniu na spowiedź.

3.    Opiekę nad plebanią i gośćmi Parafii: rekolekcjonistą i księżmi spowiednikami, sprawowali tym razem Parafianie z Gołębiowa. Nasi goście zostali dobrze nakarmieni i ugoszczeni i wyjechali z dobrymi wspomnieniami. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za tę pomoc podczas rekolekcji adwentowych. Dziękuję Mariannie Rosłonek, Krystynie Potyralskiej, Izabeli Kacprzyk, Wioletcie Piekarniak, Krystynie Stasiak, Agnieszce Rosłonkiewicz. Dzięki pracy i wysiłkowi, podjętym przez życzliwych Parafian z  Gołębiowa, nasi goście zostali godnie przyjęci i mam nadzieje, że chętnie będą przyjeżdżali nam pomagać w przyszłości.

4.    Zapraszam na Roraty, które odprawiane są w dzień powszedni o godzinie 7.00

5.   Owocem dnia skupienia niech będą odwiedziny chorych, którzy nie wychodzą z domu, aby umożliwić im spowiedź i komunię św. przed Świętami Bożego Narodzenia. Odbędzie się to we wtorek , 21 grudnia – w godzinach od 13.00. Osoby chore i ich adresy można zgłaszać, po mszy św., w zakrystii.

6. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

7. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka w naszym kościele o godz: 22:00. W  dzień Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 9:00  11:00, i 12.00. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz.: 9:00 , 11:00, i 12.00.

8. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

9.Dziś można jeszcze nabyć OPŁATEK wigilijny. Opłatki są wyłożone w zakrystii. Ofiary za opłatki wrzucamy do tacy na stoliku. Ofiary są przeznaczone jak zwykle na potrzeby naszej Parafii.

10.Jest już otwarty nowy kalendarz intencji na rok 2022, można zamawiać intencje po każdej mszy św. każdego dnia. Intencje można również zamawiać przez telefon.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.