21.05.2023r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

VII Niedziela Wielkanocna – 21.05.2023 r.

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela

2.Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przeżycia przez nas uroczystości Pierwszej Komunii. dziękuję Pani Organistce Karolinie Nowak oraz Rodzicom. Dziękuję naszym gościom honorowym – dyrekcji szkoły, rodzicom chrzestnym, babciom i dziadkom, rodzeństwu i wszystkim przybyłym członkom rodzin. Na końcu również dziękuję naszym dzieciom, które bardzo pięknie przeżywały uroczystość i solidnie się do niej przygotowywały.

4 Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły w „białym tygodniu”

5. W sobotę modliliśmy się przy kaplice na Krześniakowie. Dziękuję  mieszkańcom za przygotowanie, organizację tej uroczystości a w szczególności Renacie Strzelczyk za przypomnienie całej historii, Państwu Justynie i Sylwestrowi Kozoń za pomoc przy przygotowaniu Mszy Świętej

6. Nabożeństwa Majowe w dzień powszedni są odprawiane w kościele, po Mszy Św. wieczornej czyli ok godz. 17.30. W niedzielę nabożeństwo jest po Mszy Św. o godz. 9.00.

7. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest odprawiana już od piątku, podczas Nabożeństw Majowych.

8.. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie

9. Niedziela za tydzień to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia  przypada 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

10. Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się w naszej Parafii w niedzielę 28 maja na Mszy Św. o godz. 12,00.

11. Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w czwartek 8 czerwca. Ołtarze w tym roku będą w Nowej Wsi przy starzy:

Wszyscy  – ołtarz 0 – na terenie remizy Msza Święta i końcowe błogosławieństwo

Rytomoczydła wraz z Gołębiowem   – ołtarz 1 – przy posesji Państwa Piekarniak