22.03.2020

Ogłoszenia Parafialne 22.03.2020

IV Niedziela Wielkiego PostuPonieważ Rekolekcje Parafialne ze względu na Zagrożenie Epidemiczne zostały odwołane zachęcam do korzystania rekolekcji w radiu, telewizji i Internecie. Rekolekcje w Internecie przeprowadzi też Ks. Bp. Michał Janocha, który rok temu przeprowadził w naszej Parafii wizytację. Rekolekcje te rozpoczną się w przyszłą niedzielę 29 marca i potrwają do środy 1 kwietnia. Transmisje będą odbywały się o godz. 18.30, ale można je też będzie słuchać w innych terminach. Rekolekcje, jak i inne transmisje naszej Archidiecezji Warszawskiej znajdziemy na kanale You Tube pod adresem:

Pod tym linkiem są inne rekolekcje internetowe:

• Przeżywamy Okres Wielkiego Postu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali z powodu epidemii zostały zawieszone. Zachęcam do odprawiania ich prywatnie lub w gronie rodzinnym.

.   Zachęcam do odbycia drogi krzyżowej słuchając + Ks. Piotra Pawlukiewicza

• Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych rozważają przeniesienie uroczystości na wrzesień, oczywiście ze względu na epidemię. Tak uczyniła już Parafia Konary. Będę informował o dalszych decyzjach w tej sprawie.
  • W sobotę będzie ZMIANA CZASU. W nocy z tej soboty na niedzielę przestawiamy zegarki o godzinę do przodu i śpimy niestety godzinę krócej.
  • Przypominam też, że:

-Spowiedź indywidualna jest możliwa w kościele przed i po każdej ogłoszonej mszy św.

-Kratki konfesjonałów zabezpieczone są folią.

-Czasowo rezygnujemy ze zwyczaju całowania stuły po spowiedzi.

-Zawsze można się umówić na spowiedź w dogodnym terminie, który można ustalić z proboszczem telefonicznie

• Gorąco zachęcam naszych Parafian do włączania się we wspólną modlitwę w naszych domach w godzinie Apelu Jasnogórskiego, o godz. 21.00. W tym czasie dzwonią dzwony  które nawołują do modlitwy i sam modlę się o ratunek dla nas wszystkich przed zarażeniem nowym wirusem i o zatrzymanie jego epidemii, a także za wszystkie Służby, które nam w tym czasie pomagają. W tej chwili naszej wspólnej modlitwy wypraszam dla wszystkich Parafian Boże Błogosławieństwo.
  • Serdecznie dziękuję rodzinie Sekułów, II Zespołowi z Rytomoczydeł, , za sprzątnięcie kościoła,
  • Dziękuję mieszkańcom Krześniakowa za złożoną ofiarę  na kwiaty do Grobu Pana Jezusa

ZAPOWIEDZI PARAFIALNE:

W najbliższym czasie, związek małżeński zamierzają zawrzeć:

– Daniel Stańczyk, kawaler z  parafii Michalczew i  Magdalena Sosnowska, panna z Parafii Tutejszej (zapowiedź II)

Ktokolwiek słyszałby o przeszkodach pomiędzy narzeczonymi, proszony jest o powiadomienie o tym ks. Proboszcza.

Młodych ludzi powierzam modlitwie Parafian w tak ważnym i pięknym momencie ich życia.