22.05.2022r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

22.05.2022 r.

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Serdecznie dziękuję Parafianom z Krześniakowa przy drodze do Wrociszewa, za sprzątnięcie kościoła.

3. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie po mszy św  o godz. 17:00 Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

4 We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

5. Z okazji pięknego Dnia Mamy, który obchodzimy w czwartek, i Dnia Taty, który też już się zbliża, składam wszystkim Mamom i Tatusiom najlepsze życzenia. Niech ich codzienny, ciężki trud przyniesie jak najpiękniejsze owoce i satysfakcję z rosnącej dojrzałości i mądrości ich dzieci.

6.. W piątek, 27 maja, rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczniemy Nowennę do Ducha Św

9. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed nabożeństwem majowym jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

10. Rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych zawdzięczamy , jako dar ołtarza – prezent dla Parafii: 4 nowe świece które palą się przy ołtarzu. A bierzmowanym 3 nowe mikrofony które posłużą scholii młodzieżowej i chórowi

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.