22.08.2021r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.08.2021

W miniony wtorek gościliśmy Pielgrzymkę Pomocników Matki Bożej. Serdecznie dziękuję za tak gościnne ugoszczenie słowem i chlebem pielgrzymów zarówno przed kościołem i jak na plebanii. Za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów Annie Madej, Leonii Gizka, Mariannie Kozoń, Sylwestrowi i Justynie Kozoń, Danucie Bagnickiej, Wiesławowi i Halinie Fruba, Danucie Tomala, Arturowi i Katarzynie Wasiak, Andżelice i Rafałowi Krzyżanowskim Bernadecie Sobczak, Jolancie Zaręba Annie Przybylskiej, Małgorzacie Sekuła. Dziękuję za przyjęcie pielgrzymów w swoich gospodarstwach.

W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków..

W ubiegły poniedziałek przeszła nad nami burza w wyniku której zostały przepalone niektóre urządzenia w kościele. Napęd dzwonów, projektor, plafony , żarówki.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

.