23.05.2021r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

23.05.2021 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

3. Z okazji pięknego Dnia Mamy, który obchodzimy w środę, i Dnia Taty, który też już się zbliża, składam wszystkim Mamom i Tatusiom najlepsze życzenia. Niech ich codzienny, ciężki trud przyniesie jak najpiękniejsze owoce i satysfakcję z rosnącej dojrzałości i mądrości ich dzieci.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5 Dziękuję mieszkańcom z Krześniakowa przy drodze do Wrociszewa za posprzątanie kościoła.

6. Rocznica I Komunii ubiegłorocznych dzieci komunijnych odbędzie się w czwartek 3 czerwca, za 10 dni, o godz. 11.00. Spotkanie organizacyjne dziś po Mszy o godz. 12.00.

7. Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się za 10 dni, w czwartek 3 czerwca. Z powodu trwającej epidemii ciągle jeszcze nie możemy zorganizować normalnej, dużej procesji po ulicach Nowej Wsi. W obecnej sytuacji, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, procesję znów zastąpimy uroczystym przeniesieniem przez księdza proboszcza Najświętszego Sakramentu wokół kościoła. Ołtarze będą tak jak w tamtym roku wokół kościoła i nie będzie procesji z chorągwiami i baldachimem. Przenosząc Pana Jezusa proboszcz zatrzyma się w 3 miejscach , aby odczytać stosowne fragmenty Ewangelii i poprowadzić modlitwy. Ostatni przystanek i uroczyste błogosławieństwo odbędzie się przy drzwiach głównych kościoła.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.