23.08.2020r.

XXI Niedziela Zwykła

23.08.2020 r.

1. W miniony poniedziałek gościliśmy Pielgrzymkę Pomocników Matki Bożej. Jak już zapowiadałem, w tym roku, ze względu na epidemię szła tylko mała, ograniczona grupa pielgrzymów. Serdecznie dziękuję za tak gościnne ugoszczenie słowem i chlebem pielgrzymów zarówno przed kościołem i jak na plebanii. Serdecznie dziękuję, Panu  Stanisławowi Bysiak za otynkowanie ściany w kotłowni. Dziękuję za kwiaty przed ołtarzami w kościele. Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o mnie na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymałem.
  2. Kontynuujemy odprawianie dodatkowej Mszy świętej w każdą niedzielę  września o godz.12:00.
  3. W miesiącu sierpniu o kościół i teren przykościelny dbają następni w/g  porządku mieszkańcy z Nowej Wsi.
  4. W najbliższą środę jest 26 sierpnia – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. W dniach 5-6 września br. na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników – Jasnogórskie Dożynki.
  6. Tydzień temu odbyła się zbiórka w Dniu Solidarności Bejrutu. Zebraliśmy 563 PLN.
  7. W związku ze znaczącym wzrostem zakażeń korona wirusem COVID-19 przypominamy, że podczas udziału w Mszach świętych oraz nabożeństwach zachowujemy ostrożność i zalecenia bezpieczeństwa epidemicznego. Mamy nałożone maseczki, dezynfekujemy ręce i zachowujemy odpowiednie odległości.