23.10.2022r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2022 r.

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne.
  3. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 1700. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
  5. W najbliższą sobotę wieczorem, pamiętajmy też o zmianie czasu. Zegarki cofamy o godzinę i śpimy godzinę dłużej.
  6. W związku ze zbliżającym się Dniem Zadusznym, na stoliku rozłożone są kartki do wpisywania wypominków. Wypominki przyjmuję w zakrystii – po każdej Mszy Św.
  7. Dotarła do nas smutna wiadomość że fundatorka Irma Apolonia Rozyński odeszła do Pana 29 września 2022 roku, a pogrzeb odbył się 13 października 2022 roku.  Msza Święta w jej intencji będzie odprawiona w najbliższa niedziele o godzinie 1200 Wieczny odpoczynek…
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.