23 lutego 2020

1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z Brzezinek, za sprzątnie w miesiącu lutym kościoła, dróg dojścia i terenu przed kościołem. A były to  Panie : Bogumiła Słupek, Małgorzata Pucek, Elżbieta Czerwińska, Elżbieta Węsek, Irena i Gabriela Durajczyk. Dziękuje Zespołowi  drugiemu za sprzątnięcie wczoraj kościoła, dróg dojścia i terenu przed kościołem. O sprzątnięcie  kościoła w następnym miesiącu zatroszczą się mieszkańcy z Rytomoczydeł.
  2. W dniach 23 – 29 lutego br. będziemy przeżywali 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Prosimy o podjęcie w tym tygodniu różnych form modlitwy w intencji trzeźwości narodu. Zachęcam do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.
  3. W  środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Czas ten jest bezpośrednim przygotowaniem nas  do  obchodu Misterium  Paschalnego.  W środę  Popielcową Msza św. w naszym  kościele będzie sprawowana o godz. 1700.  Podczas   Mszy św.  obrzęd  posypania  głów popiołem  na  znak rozpoczęcia  przez  nas okresu postu  i  pokuty. Przypominamy, że  w Środę Popielcową  obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Przepisy te obowiązują wszystkich katolików między 18 a 60 rokiem życia.
  4. W   Wielkim  Poście   sprawowane są  tradycyjne nabożeństwa  tego  czasu,  a  więc  Droga Krzyżowa  i  Gorzkie Żale.  W naszym kościele  Droga Krzyżowa w piątki o g. 1730.  Natomiast  „Gorzkie Żale”  w  niedziele W. Postu o po mszy św o godz. 900  połączone  z nauką pasyjną. Za udział w „Gorzkich Żalach” można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Przypominam, że  termin spotkania kandydatów do bierzmowania to  piątek 28 lutego godzina 1700. Zapraszam.
  6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.