24.04.2022r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022 r.

1.Dziś przypada  patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

4. W najbliższą niedzielę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. ( w niedzielę i święta po mszy o godzinie 9.00) Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna obchód Tygodnia Biblijnego.

5. W tym tygodniu proszę o rozebranie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.

6. Serdecznie dziękuję za sprzątniecie kościoła przez mieszkańców z Krześniakowa przy drodze do Warki. W następnym miesiącu sprząta wieś według porządku.

7. We wtorek o 18 00 i czwartek o 17.30 zapraszam dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii wraz z rodzicami. W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.