25.04.2021r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

25.04.2021 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. Dziękuję strażakom z Nowej Wsi za sprawną pomoc . Druhowie wiem że na Was zawsze można polegać.

3. Dziękuje za posprzątanie kościoła mieszkańcom Krześniakowa przy drodze do Warki

4. Od 26 kwietnia rozpoczniemy modlitwy o urodzaje. Modlitwy błagalne po Mszy Świętej poniedziałek zapraszam  szczególnie mieszkańców z Nowej Wsi::, wtorek Gołębiów i Rytomoczydła, środa Krześniaków i Brzezinki

5 W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej

6. W czwartek z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

7. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. ( w niedzielę i świeta po mszy o godzinie 9.00) Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

8.. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

9. W przyszłą niedzielę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do

10. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.