25.07.2021r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021 r.

1. Dziękuję Panu Józefowi Piechocińskiemu za skoszenie trawy wokół plebani.

2. Dziękuję Pani  Jolancie Zaręba z Nowej Wsi wraz z wnukami za posprzątanie Kościoła.

3. Zakończyłem Wizytę duszpasterską.  Dziękuje za poświęcony czas na, spotkanie, rozmowę. Patrząc ogólnie,  więcej  domów otworzyło swoje podwoje przede mną. ( Oprócz ostatniego piątku – dwóch bloków) Chodząc widać  dzieci. Jest to radość, nasza parafia rozwija się.

Dziękuję Panom Szymonowi Cieślakowi, Tadeuszowi Dywanowi, Danielowi Starczewskiemu i Rafałowi Krzyżanowskiemu za pomoc i poświęcony czas, za dowóz mnie do oddalonych domów. Dziękuję za wspólną modlitwę, podzielenie się kłopotami i radościami, odwagę w rozmowach. Poprzez ten czas lepiej się poznajemy.  Możemy z nadzieją spoglądać w przyszłość. Będą tego na pewno wymierne owoce.

4. Dziś  wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy.  Ofiary zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

5. W następnym tygodniu decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska, włącza się w dzieło pomocy poszkodowanym w nawałnicach i powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Będziemy przed Kościołem zbierać do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w nawałnicach. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać!

6. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Jednocześnie rozpoczynamy miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.