26.02.2023r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.02.2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17:30 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele po Mszy Św.  o godz. 9:00 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

4. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza. ,Dzień patronalny naszego ordynariusza

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.

6. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16:30

7. W sobotę, o godz: 8:00 nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

8. Od 5 marca w naszej parafii rozpoczynają się pierwsze w historii parafii Misje Parafialne które potrwają do następnej niedzieli 12 marca. Jest to wydarzenie naprawdę wyjątkowe, czas święty.

5 marca niedziela

09:00 Msza święta z nauką.

11:00 Msza święta z nauką.

12:00 Msza święta z nauką.

15:00 Gorzkie żale.

W dni powszednie od poniedziałku do czwartku

17:30-  Nabożeństwo Różańcowe.

18:00- Msza święta z nauką dla dorosłych.

W czwartek na mszę o godzinie 18.00  szczególnie zapraszamy chorych i starszych. Msza święta z nauką dla dorosłych i  sakramentem Namaszczenia Chorych oraz modlitwą o uzdrowienie ducha, duszy i ciała.

Piątek po Mszy Droga Krzyżowa

Zapraszamy o godzinie 2100 na Apel Jasnogórski przez cały tydzień

W sobotę  11 marca dzień spowiedzi

08:30 spowiedź święta

09:00 Msza święta z nauką.

11:30 spowiedź święta.

12:00 Msza święta z nauką

Niedziela 12 marca Koniec Misji

09:00 Msza święta z nauką i Gorzkie Żale.

11:00 Msza święta z nauką.

12:00 Msza święta z nauką